Návštěva ministryně školství v naší škole

22.10.2015
Martin Kubát

Ministryně školství Kateřina Valachová navštívila ve středu 21. října na pozvání předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka Mladou Boleslav. Nejprve navštívila Střední průmyslovou školu v Havlíčkově ulici, aby se seznámila s problémy, které školy a jejich ředitele v mladoboleslavském regionu trápí. Kromě předsedy PS Jana Hamáčka ji doprovázely další významné osobnosti, například náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu Milan Němec a náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička.

Ministryně Valachová si prohlédla budovu Střední průmyslové školy, která je chráněnou památkou a  nutně potřebuje peníze na rozsáhlou rekonstrukci. Podle paní ministryně  by škola přinejmenším na základní rekonstrukci mohla dostat státní, případně evropskou dotaci.

Paní ministryně se ve sborovně školy setkala  také s řediteli škol na Mladoboleslavsku, jimž vysvětlovala chystané novinky v oblasti financování škol, platových žebříčků pedagogů i v silnější podpoře škol při začleňování dětí ze speciálních škol do běžných základních škol.