Mladé fórum aneb Desatero problémů města Mladé Boleslavi

18.4.2016
Věra Svárovská

I letos se skupina studentů naší školy zúčastnila diskuzního setkání nad problémy města Mladá Boleslav. Setkání studentů středních i základních škol s představiteli města se tentokrát uskutečnilo v úterý 12. 4. 2016 v budově 5. ZŠ v Mladé Boleslavi. Přítomni byli také někteří členové zastupitelstva a diskuze zúčastnil i náměstek primátora Mgr. Daniel Marek.

Cílem setkání bylo vyzdvihnout nejpalčivější problémy týkající se života v Mladé Boleslavi. Skupiny studentů měly za úkol je sepsat a vymyslet způsoby nápravy. V zásadě se všichni shodli na několika nejzásadnějších problémech. Většina skupin měla jako hlavní bod opravu Hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi, následoval požadavek na omezení zastavění Radouče a pak zvýšení bezpečnosti ve městě, v jeho konkrétních částech.

Pan náměstek všechny návrhy okomentoval, někdy kladně, jindy mu připadaly jako nerealizovatelné nebo neřešitelné. Průmyslováci také zdůraznili špatný stav budovy naší školy. K tomu bylo mimo jiné řečeno, že škola je krajská instituce a město s tím nemůže nic moc dělat – bohužel pro nás.

Celkově bylo sezení zajímavé, už jenom proto, že se do diskuze připojilo okolo 70 lidí a také proto, že se řešila mnohdy zajímavá a důležitá témata týkající se mladých lidí a zároveň města Mladá Boleslav.