Sportovní akce a soutěže

3. místo v krajském kole v basketbalu!!!

1.11.2023
Věra Svárovská
Dne 23.10.2023 se konalo v Poděbradech krajské kolo v basketbalu, kterého se zúčastnilo  celkem 8 sportovních  týmů. Naši studenti sehráli ve své skupině A dvě vítězná utkání (SPŠ MB : ME 24:13, SPŠ MB : Rakovník 18: 16) a  zápas s Kolínem těsně prohráli jen o 1 koš (SPŠ MB :Kolín 18:20).
Nakonec kluci obsadili krásné 3.místo v krajském kole  v basketbalu.
Blahopřejeme!!!

Tým SPŠ MB vítězí v okresním kole v basketbalu

20.10.2023

Dne 18.10. 2023 se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu ( chlapci a dívky kat. V ) ve sportovní hale U Stadionu v MB.

Přečíst celý článek »

Volejbalisté SPŠ MB v krajském kole sedmí.

20.10.2023

Ve čtvrtek 19.10.2023 se naši volejbalisté zúčastnili krajského kola Sportovní ligy škol v Neratovicích, kam postoupili jako vítězové okresu (po opravě pořadí OK).

Výborné výkony přespolních běžců SPŠ MB

12.10.2023

Ve středu 4.11.2023 se v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Náš tým ve složení Šimon Tvrdý (4.A), Richard Gnip (4.D), Jan Putorík (3.E), František Jelínek (2.D) a Petr Valkoun (1.A) můžeme od první až do poslední chvíle jen chválit. Perfektní atmosféra, skvělé kolektivní rozcvičení a výkony na hranici možností každého závodníka.

Atleti SPŠ MB opět vítězí na okresním kole!!!

12.10.2023

V pondělí 25.9.2023 proběhlo okresní kolo Středoškolského atletického poháru na Městském stadionu v Mladé Boleslavi. Naše družstvo ve složení Pavel Rousek (3.C), Adam Bárta (4.B), Martin Krubert, Jan Filipec (oba 3.B), František Jelínek, Matyáš Líbal (oba 2.D), Lukáš Donner (3.E), Martin Horák, Štěpán Hýbl (oba 3.A), Marek Langer, Adam Zahálka (1.C) a Adam Vostřel (3.D) od první disciplíny dávalo najevo, že chce obhájit celkové vítězství.

Volejbalisté SPŠ MB stříbrní v okresním kole

10.10.2023

V pondělí 9.10.2023 se konal turnaj středních škol ve volejbale v hale Bios v Mnichově Hradišti. O nejvyšší příčky se utkalo 5 týmů systémem každý s každým.

Basketbalisté SPŠ MB získali druhé místo v okresním kole

19.10.2022

V úterý 18.10.2022 se konal turnaj středních škol v basketbalu ve sportovní hale MB. Šest družstev se utkalo o titul přeborníka okresu MB. Náš tým ve složení Vacula Eduard, Máj Richard, Hejduk Václav (všichni 3.C), Karel Vojtěch, Korda Jakub (oba 4.C), Hanitz Ondřej ( 1.A ), Nypl Štěpán, Havlíček Filip ( oba 1.D ), Král David, Nechaiev Vladyslav ( oba 1.E ) a Šákr Filip ( 1.B ) se postupně ve skupině utkal s týmy ISZŠ a 8G. V obou utkáních se po vyrovnaném průběhu podařilo zvítězit. V prvním utkání zejména díky výbornému výkonu Jakuba Kordy, který byl opět tahounem týmu po celý turnaj. Ve finále došlo k souboji s týmem ŠKODA AUTO. Bohužel Jakubův pěkný výkon nepodpořili dostatečně ostatní hráči (nepřesná střelba ), takže jsme prohráli a obsadili krásné druhé místo. Gratulujeme týmu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Výsledky (skupina):

SPŠ – ISZŠ 25 : 23 ( body: Korda 15,Máj 2, Hanitz 6 a Šákr 2 )
SPŠ – 8G 18 : 14 ( Máj 8, Korda 4, Hanitz 2, Nypl 2, Král 2 )
Výsledky (finále):

SPŠ – SOU ŠKODA 18 : 25 ( Korda 15, Máj 2, Král 1 )

Atleti SPŠ MB čtvrtí na krajském kole a patnáctí v republice

10.10.2022

Ve středu 5.10.2022 proběhlo krajské kolo Středoškolského atletického poháru v Kolíně na místním atletickém stadionu. Naše družstvo ve složení Jan Bečvařík, Matěj Kuntoš (oba 2.C), Martin Krubert, Jan Filipec (oba 2.B), Martin Hojný, Jan Hofman (oba 4.A), Václav Ježek (3.C), Vojtěch Karel (4.C), Martin Horák (2.A), František Jelínek (1.D), Jan Bobenič (1.A) a Adam Vostřel (2.D) se snažilo od začátku bojovat o medaile nebo dokonce o postup na republikové kolo. Bohužel v závěru nám chybělo pár bodů, zejména z disciplín vrh koulí, dálka a běh na 400 m.

První disciplínou byla štafeta, která ve složení Krubert, Filipec, Bečvařík a Horák obsadila sedmé místo v čase 1:37,98min. V kouli závodil Martin Hojný (12,28m – 6. ) a Karel Vojtěch (10,25m – 15.). V dálce  Jan Filipec ( 559cm – 8. ) a Jan Hofman ( 534cm – 13. ).  Ve sprintu na 60 m slušně zabodovali Martin Horák ( 7,59s. – 5.místo ), Martin Krubert ( 7,61s. – 6.místo ) a Jan Bobenič ( 7,80s – 13. ). Do hry o medaile jsme se vrátili po velmi dobrém výkonu na 1500 m, kde si všichni tři borci zlepšili osobní rekordy. Vynikající byl zejména Václav Ježek (4:11,96min. – 4.), který do posledních metrů proháněl atletické reprezentanty ČR v této věkové kategorii. Skvěle běžel i František Jelínek (4:30,28min. – 7.) a Adam Vostřel (4:39,59min. – 9). Bodově nám pomohla výška, kterou zcela jasně vyhrál  Jan Hofman ( 180cm – 1. ) a  i Martin Hojný ( 164cm – 12. ) zde ukázal vysokou výkonnost. O medailích pak rozhodovala poslední disciplína, běh na 400 m. Výkony našich atletů byly o trochu horší než jsme očekávali: Martin Krubert ( 54,94s. – 12. ), Jan Filipec ( 56,15s. – 16. ) a Jan Bečvařík (56,61s. – 18. ). Bodový zisk 8513 bodů stačil na pěkné čtvrté místo v kraji a patnácté v celé republice, bohužel to nestačilo na postup na republikové finále ( z našeho krajského kola postupují všechny týmy co se umístily před námi).

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zleva nahoře: Jelínek František (1.D), Karel Vojtěch (4.C), Hojný Martin (4.A),  Hofman Jan (4.A) a Kuntoš Matěj (2.C)

Zleva dole: Krubert Martin (2.B), Filipec Jan (2.B), Bečvařík Jan (2.C), Horák Martin (2.A), Vostřel Adam (2.D), Bobenič Jan (1.A)

Na fotce chybí Ježek Václav (3.C) – dřívější odjezd na cyklistický trénink.

Atleti SPŠ MB vítězí v okresním kole a postupují do krajského kola

30.9.2022

Ve čtvrtek 22.9.2022 proběhlo okresní kolo Středoškolského atletického poháru na městském stadionu v Mladé Boleslavi. Naše družstvo ve složení Jan Bečvařík, Pavel Rousek, Matěj Kuntoš (všichni 2.Cs), Martin Krubert, Jan Filipec (oba 2.Bi), Martin Hojný, Jan Hofman (oba 4.Ai), Václav Ježek (3.Cs), Karel Vojtěch (4.Cs), Martin Horák (2.Ai) a Adam Vostřel (2.Ds) bojovalo skvěle od první disciplíny o postup na kraj a o celkové vítězství.

Ve sprintu na 60 m zvítězil Martin Krubert ( 7,51s. – 1.místo ), dále bodoval Martin Horák ( 7,71s – 4. ). Na 400 m opět vyhrál Martin Krubert ( 53,87s. – 1. ) a za ním bodoval Jan Bečvařík ( 57,71s. – 4. ). Na dlouhé trati 1500 m vynikajícím výkonem vyhrál Václav Ježek ( 4:26,00min. – 1.). Kousek za ním bodoval hezkým výkonem Adam Vostřel ( 4:40,12min. – 2. ). V kouli exceloval super hodem Martin Hojný ( 12,93m – 1. ). Pár pěkných bodů přidal i Karel Vojtěch ( 11,26m – 4. ). V dálce podali vyrovnané výkony Jan Filipec ( 576cm – 2. ) a Jan Hofman ( 568cm – 3. ). Výška skončila výhrou Jana Hofmana ( 181cm – 1. ) a druhým bodujícím byl Martin Hojný ( 165cm – 2. ). Vynikající výkony všech našich atletů dovršila štafeta ve složení Krubert, Filipec, Bečvařík a Horák výhrou v čase 1:37,80min.

Bodový zisk 8559 bodů je třetí nejlepší v historii školy a znamenal výhru a postup na krajské finále. Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k postupu. Držíme palce na krajské finále.

Družstvo atletů SPŠ MB 2022

Zleva nahoře: Kuntoš Matěj (2.Cs), Bečvařík Jan (4.Cs), Karel Vojtěch (4.Cs), Hojný Martin (4.Ai), Rousek Pavel (2.Cs)

Zleva dole: Ježek Václav (3.Cs), Horák Martin (2.Ai), Vostřel Adam (2.Ds), Krubert Martin (2.Bi), Filipec Jan (2.Bi), Hofman Jan (4.Ai)

Úspěch v rallycrosu

18.12.2019

Tomáš Krejčík, student třetího ročníku, je člen ACCR Czech Talent Teamu a jezdec týmu Pajr Motorsport. V uplynulé sezóně získal tituly mistra na Mistrovství České republiky a v mistrovství Zóny střední Evropy v rallycrosu. Jezdí vozem Škoda Citigo v kategorii Super 1600. Srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.