Ostatní soutěže

HAXAGON – soutěž hackerů

9.1.2024
Věra Svárovská

Dne 12. prosince 2023 se na Smíchovské střední průmyslové škole v Praze konala prestižní celostátní soutěž Haxagon (kybernetická bezpečnost), která představuje výzvu pro talentované mladé programátory a síťaře. Tým složený ze studentů třídy 4.Ai se postavil výzvě a dokázal se probojovat až na třetí místo.

Přečíst celý článek »

Úspěch v mezinárodní soutěži v 3D modelování

8.11.2023
Věra Svárovská

V průběhu měsíce října se student Střední průmyslové školy Lukáš Pavlíček z 2.Ai, obor Informační technologie, zúčastnil soutěže v 3D modelování s názvem 3D BATTLE, která je otevřena pro studenty středních a vysokých škol z České a Slovenské republiky. Soutěž pořádá LanCraft, který organizuje turnaje pro česko-slovenské hráče již od roku 2003.

Přečíst celý článek »

Studenti 4.Dds na akci Start driving

8.9.2023
Věra Svárovská

Studenti 4.Dds Václav Hlaváč, David Koloc, Tomáš Klátík, Ondřej Pavlík a Jan Velebný se 3.9.2023 na polygonu v Sosnové zúčastnili kurzu bezpečné jízdy Start Driving. Kurz se skládal z teoretické části, přednášky dopravní psycholožky a jízd na polygonu vlastním vozidlem. Studenti si pod dohledem instruktorů vyzkoušeli vyhýbací manévr tzv. losí test, nedotáčivý smyk vozidla, slalom mezi kuželi a prudké brzdění s vyhýbacím manévrem.

 

Soutěž Haxagon: Studenti soutěžili v oblasti kybernetické bezpečnosti.

21.6.2023
Věra Svárovská

V pátek 16. června 2023 se v Praze na Smíchovské střední průmyslové škole konala celostátní soutěž Haxagon, která přilákala začínající hackery z celého Česka. Tato jedinečná událost se zaměřovala na testování jejich schopností v oblasti kybernetické bezpečnosti a prolamování zabezpečení.

Na soutěži se představilo mnoho talentovaných žáků, kteří se nejenom vyrovnali s náročnými úkoly, ale také překonávali všemožné překážky. Naši školu reprezentovali studenti ze třídy 3.Ai: Petr Křížek, Arnošt Stelšovský, Tomáš Ďurán, ti tvořili první tým. Druhý tým tvořili Jaroslav Nový, Lukáš Maršík a Jindřich Šuba.

První tým dokázal v soutěži Haxagon své schopnosti v různých disciplínách, jako je hledání chyb v kódu, kryptografie a testování zabezpečení sítí. Své dovednosti využili k tomu, aby se probojovali až na celkové druhé místo. Druhý tým získal místo třetí.

Technické dovednosti a kreativita při prolamování zabezpečení zajistily všem členům uznání v této prestižní soutěži. Jejich přístup k problémům a schopnost spolupracovat v týmu byly klíčem k  úspěchu.

Soutěž Haxagon byla jedinečnou příležitostí pro nadějné studenty, aby si otestovali své dovednosti a získali praktické zkušenosti v oblasti kybernetické bezpečnosti. Každý soutěžící musel čelit výzvám, které se týkaly různých aspektů kybernetiky, a demonstrovat svou schopnost překonat bezpečnostní mechanismy.

 

 

 

 

 

 

Účast našich studentů na konferenci StreTech 2023

14.6.2023
Věra Svárovská

V minulém týdnu jsme se s panem učitelem ing. Lukášem Mázlem a spolužákem Jakubem Krausem zúčastnili konference StreTech 2023.

Konferenci Středoškolská Technika – StreTech pořádá každoročně ČVUT v Praze ve spolupráci se středními školami s dvouletou pauzou již od roku 2007. Letos v roce 2022 proběhl po COVID pauze zatím její poslední ročník. Konference se zúčastnilo více než 190 studentů ze středních škol z celé České republiky. Studenti prezentovali práce z širokého spektra vědních oborů – od humanitních až po technické. 

My s Jakubem jsme prezentovali naše školní projekty z předmětu programování, které jsme vytvořili během letošního školního roku. Kromě nás byla na konferenci StreTech i řada dalších skvělých projektů od studentů z celé republiky. Viděli jsme několik vlastnoručně vytvořených dronů, VR headset, videohry nebo RC autíčko. Ačkoli se může zdát, že zde byly pouze technické projekty, konference je zaměřena víceoborově.

Mým projektem byla 2D pixel art retro hra, ve stylu starých her z 90. let. Spolužák Jakub Kraus ukazoval výsledek své dlouhodobé maturitní práce, kterou byla dobrodružná RPG hra.

Oba naše projekty předčily naše očekávání a oslovovaly velké množství lidí procházející kolem našeho stánku. Studenti a učitelé si u našeho stánku mohli zahrát naše hry. Z akce jsme byli nadšení. ČVUT je jedna z největších škol, kterou jsem kdy viděl. Byla zde velmi milá a přátelská atmosféra. #stretech

Autor článku: Jan Poláček

  

Úspěch SPŠ MB v oblastním kole přehlídky uměleckého přednesu.

14.3.2023
Věra Svárovská

V pondělí 13. března 2023 se konalo na Gymnáziu Dr. J. P. oblastní kolo přehlídky uměleckého přednesu, jehož se účastnili studenti z různých středních škol mladoboleslavského okresu.

Oba naši vyslaní studenti se umístili na druhých příčkách. V první kategorii (do 18 let) Pavel Mík (2.Ai) a v kategorii druhé (nad 18 let) Vladimír Šebesta (4.Cs).

Postupují tak do krajského kola, které se bude konat v sobotu 18.3.2023 v Kutné Hoře!

Gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

Odpoledne plné poezie

23.2.2023
Věra Svárovská

V úterý 21.2.2023 proběhlo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnili žáci ze všech ročníků. Mezi nejúspěšnější recitátory letos patřili:

V 1. kategorii:

  1. místo Pavel Mík, 2.Ai
  2. místo Petr Dovičin a Tomáš Novák, 1.Bi
  3. místo Jan Vais, 1.Bi

Ve 2. kategorii:

  1. místo Vladimír Šebesta, 4.Cs
  2. místo Tomáš Antoško, 4.Cs
  3. místo Ladislav Jareš, 3.Bi

Nejlepší recitátoři obdrželi odměnu z fondu SRPŠ. Vítězové obou kategorií postupují do okresního kola. Blahopřejeme a všem děkujeme za účast.

 

Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr

6.2.2023
Věra Svárovská

Dne 2.2. proběhla soutěž o nejlepší podnikatelský záměr. Soutěže se zúčastnili studenti třetích ročníků.

Jako nejpovedenější porota vyhodnotila podnikatelský záměr s názvem Exclusive Gallery studentů Anežky Kučerové, Šimona Tomeše a Miroslava Bürgera ze 3. C. Na druhém místě se umístil Jan Střelec ze 3.D s podnikatelským nápadem na renovaci a půjčovnu motorek. S firmou Šperkařina získala třetí místo Petra Pilařová ze 3.D.

Blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.

 

Dějepisná olympiáda

12.12.2022
Ludmila Růžičková

6.12. proběhlo školní kolo olympiády. Otázky se týkaly druhé poloviny 20. století. V soutěži nejlépe obstáli:

  1. místo  Vojtěch Špánek (1. Cs)
  2. místo  Matyáš Líbal (1. Ds)
  3. místo   Jan Kulich (1. Cs]

Gratulujeme.

M. Koštejnová

 

Olympiáda v českém jazyce

12.12.2022
Ludmila Růžičková

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 proběhlo školní kolo OČJ, kterého se zúčastnilo 17 žáků prvního až třetího ročníku. S náročnými úkoly si nejlépe poradili: Adam Bartoš ze 2.Ai, David Koloc ze 3.Dds a Hana Nečásková ze 2.Cs. Blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.