Erasmus

Erasmus+

Naše škola každoročně vysílá vybrané žáky třetího ročníku všech oborů na pracovní stáže do zahraničí. Pracovní stáž nahrazuje povinnou praxi a žáci ji absolvují v rámci programu Erasmus+ ve firmách v Anglii (Portsmouth) a v Irsku (Cork). Žáci jsou ubytováni v rodinách a zaměstnáni ve firmách, kde vykonávají činnosti dle svého zaměření. Kromě získání pracovních zkušeností v zahraničním prostředí se zdokonalí v angličtině a obdrží mezinárodně platný certifikát Europass.

Se skupinou žáků jede vždy učitel angličtiny, který žákům pomůže s orientací v novém prostředí, dohlédne na dodržení smluvených podmínek ubytování a praxe a na počáteční období zajistí program pro volný čas (seznámení s městem a okolím, prohlídka kulturních památek, exkurze do zajímavých podniků apod.). Pobyt v zahraničí trvá tři týdny a je zcela hrazen z prostředků projektu.

Zážitky, zkušenosti a názory absolventů zahraniční praxe si můžete přečíst zde:

» Zprávy studentů z praxe Erasmus 2014
» Zprávy studentů z praxe Erasmus 2015
» Zprávy studentů z praxe Erasmus 2016
» Zprávy studentů z praxe Erasmus 2017

Novinka: Naše škola opět prošla schvalovacím řízením a dostala grant na výjezd studentů do Anglie a do Irska na praxi v roce 2017/18 v rámci projektu Erasmus+. Na jaře příštího roku tak bude moci 25 žáků třetího ročníku vyzkoušet a doplnit své jazykové schopnosti.

» Základní informace Erasmus+ 2017/2018
» Informace k výběru účastníků a přípravným kurzům Erasmus+ 2017/2018
» Přihláška