Kulturní akce

Divadelní sezóna v plném proudu!

31.10.2017
Ludmila Růžičková

Také v letošním školním roce chystáme pro žáky celou řadu nevšedních kulturních zážitků, zejména návštěvu divadelních představení.

13.9. jsme navštívili pražské Divadlo Na Vinohradech, abychom zhlédli inscenaci dramatu Gabriely Preissové Její pastorkyňa s Dagmar Havlovou v roli Kostelničky

15.-17.9. jsme se zapojili do festivalu Nadoraz, jehož pořadatelem bylo Městské divadlo Mladá Boleslav

24.10. navštívili žáci 1.-3. ročníků hru autorské dvojice P. Khek, L. Smrčková Debureau, ve které nás svými hereckými, pěveckými i artistickými výkony zaujali herci mladoboleslavského divadla v čele s Radimem Madejou v roli J. G. Debureaua

1.11. zahajuje abonentní cyklus skupiny M2 Shakespearovým dramatem Král Lear

8.11. se vypravíme opět do Prahy, tentokrát do Divadla Bez zábradlí, abychom se pobavili u komedie francouzského autora Francise Vebera Blbec k večeři

IT den na naší škole

21.6.2017
Ondřej Kolín

Na půdě naší školy proběhla série přednášek pro studenty oboru IT. Studenti se tak mohli dozvědět něco o vytváření komplexního webu, vývoji pro Android, nebo o fungování komunity Mozilla.cz. Proběhl SQL Injection útok na webovou stránku, prezentace Linuxu a nakonec byla prolomena Enigma. Pevně doufám, že se podobné akce podaří opakovat i následujících letech.

Metalové sympozium 2017

22.5.2017
Martin Kubát

V MLADÉ BOLESLAVI SE USKUTEČNÍ DALŠÍ ROČNÍK UNIKÁTNÍHO SETKÁNÍ UMĚLECKÝCH KOVÁŘŮ A SOCHAŘŮ S MEZINÁRODNÍ ÚČASTÍ

Metalové sympozium 2017 znovu nabídne možnost živě sledovat tvorbu impozantních děl z rozličných kovových materiálů. Od úterý do čtvrtka doplní sympozium doprovodný program v podobě dřevořezbářů. Sochy vzniklé během Metalového sympozia budou opět instalovány na různá místa po městě a rozšíří tak originální mladoboleslavskou galerii ve veřejném prostoru.

Letos své zástupce vyslaly tyto země: Česká republika (David Čermák a Vítězslav Bobčík), USA (John Haley III.), Nový Zéland (Steve Molloy), Brazílie (Jorge Schröder), Norsko (Tobbe Malm) a Austrálie (Matt Hill).

Těšíme se na vás od 12. 6. do 16. 6. 2017 v areálu Střední průmyslové školy Mladá Boleslav.

Abonentní cyklus v MDMB – termíny představení

17.3.2017
Ludmila Růžičková

Abonentní cyklus v Městském divadle v Mladé Boleslavi pokračuje v dubnu a květnu těmito hrami:

19. dubna Hadar Galron Mikve
3. května Oskar Wilde Jak je důležité míti Filipa

Začátek představení vždy v 19 hodin.

Vánoční vystoupení hudební skupiny

13.1.2017
Ludmila Růžičková

22.12.2016 jsme se rozloučili v prostorách školy se starým rokem za výrazného přispění naší začínající hudební skupiny. Vystoupení se žákům i učitelům velice líbilo, a tak nezbývá než mladým umělcům popřát hodně zdaru do další práce!!

Zájezd do Národního divadla

2.1.2017
Ludmila Růžičková

Ve čtvrtek 2.2.2017 se uskutečnil zájezd do Národního divadla na hru Josefa Kajetána Tyla STRAKONICKÝ DUDÁK.