Na SPŠ MB přijela formule!!!

30.11.2022
Věra Svárovská

Studentům Střední průmyslové školy v Mladá Boleslavi se v pátek 25.11.2022 představil tým studentské formule FS TUL Racing (www.fstulracing.cz) z Technické univerzity v Liberci.

Součástí setkání byla beseda o studiu na Technické univerzitě, hovořilo se na téma, jaké to je studovat na univerzitě, jak probíhá studium, kolik času je třeba věnovat přípravě (a kolik zábavě) a jak důležité pro technické vzdělání jsou znalosti z matematiky a dalších přírodních věd.

Hlavním důvodem návštěvy ale bylo představení projektu studenské formule, kterou s sebou kluci přivezli na ukázku. Tým v mírně obměňovaném složení každým rokem staví novou formuli. Přitom vše si dělají sami, například technickou dokumenatci, výrobu dílů (3D tisk, spolupráce s fakultou textilní aj.), tedy kromě velmi složitých komponentů, jako je motor či převodovka. Sami shánějí sponzory a další zdroje financí. Nemyslete si, že je to málo peněz, protože tato konkrétní formule vyšla se vším všudy na cca 3 miliony korun českých. Členové týmu si také sami zajišťují propagaci a účast na závodech po celé Evropě, na kterých se rozhodně ve výsledkových listinách neztrácí.

A na závěr taková zajímavost: Dva studenti ze současného týmu studenské formule, která ma okolo 30 členů, jsou úspěšnými absolventy Střední průmyslové školy zde v Mladé Boleslavi.

Děkujeme za návštěvu a i motivaci k dalšímu studiu a přejeme týmu, ať se daří!

 

O. Vejběra a kol.