Zájezd prvních a druhých ročníků do Anglie

4.6.2019
Věra Svárovská

Ve dnech 27.4.2019 – 2.5.2019 podnikli vybraní žáci prvních a druhých ročníků Střední průmyslové školy poznávací zájezd do Velké Británie.

Cílem cesty byl Oxford, jeho okolí a další známá města a místa. Společně s námi cestovali ještě žáci ze základní školy ve Stříbře a naším průvodcem byl pan Petr Klik, zároveň také majitel cestovní kanceláře.

Vyjížděli jsme v sobotu v dopoledních hodinách od budovy naší školy. Cestou jsme jeli přes Německo, Holandsko, Belgii a Francii. Zde jsme se díky Eurotunelu dostali do Velké Británie.

Do Londýna jsme přijeli brzo ráno dalšího dne a hned jsme se vydali na výlet. Naše výprava hlavním městem nás zavedla například k Národní bance, Toweru, Tower Bridge a nebo do Hyde Parku. Mimo jiné jsme navštívili také obchodní dům Primark, kam jsme se dostali metrem. Po celodenním výletu jsme kolem 19. hodny večer přijeli na malebné předměstí Oxfordu, kde jsme byli rozděleni do rodin, u kterých jsme bydleli a stravovali se.

V pondělí jsme se vydali do městečka Stratford nad Avonou, kde jsme si prohlédli stavby spojené s životem spisovatele Williama Shakespeara. Majitel cestovní kanceláře nám, jako překvapení, zajistil k obědu vynikající čerstvé zapečené bagety z místního občerstvení. Poté jsme se vydali na údajně jeden z nejkrásnějších hradů v Anglii, hrad Warwick. Měli jsme možnost projít celý hradní komplex a vidět mimo jiné 3D animaci historie hradu nebo sochy z Muzea Madame Tussauds. K večeru jsme se vrátili do Oxofordu a prohlédli si komplex univerzity.

V úterý jsme navštívili lázeňské město Bath a pak přejeli do města Salisbury nazývaného též New Sarum. Uchvátila nás zde gotická katedrála s nejvyšší věží ve Velké Británii, měří 123 metrů. Po cestě zpět do Oxfordu jsme se ještě byli podívat na známé magické místo Stonehange.

Poslední den našeho zájezdu jsme si byli prohlédnout Windsor, venkovské sídlo J britské královské rodiny a odpoledne jsme si prošli další část Londýna. Viděli jsme například Buckinghamský palác, Trafalgar square a na závěr jsme se svezli na slavném London eye.

V podvečer jsme se vydali autobusem zpět do České republiky, vše probíhalo hladce, ostatně jako celý zájezd, a ve čtvrtek ráno jsme vystoupili před budovou Střední průmyslové školy. A tím naše výprava do Velké Británie úspěšně skončila.

M. Vaněk, 1.Dds