Účast našich studentů na konferenci StreTech 2023

14.6.2023
Věra Svárovská

V minulém týdnu jsme se s panem učitelem ing. Lukášem Mázlem a spolužákem Jakubem Krausem zúčastnili konference StreTech 2023.

Konferenci Středoškolská Technika – StreTech pořádá každoročně ČVUT v Praze ve spolupráci se středními školami s dvouletou pauzou již od roku 2007. Letos v roce 2022 proběhl po COVID pauze zatím její poslední ročník. Konference se zúčastnilo více než 190 studentů ze středních škol z celé České republiky. Studenti prezentovali práce z širokého spektra vědních oborů – od humanitních až po technické. 

My s Jakubem jsme prezentovali naše školní projekty z předmětu programování, které jsme vytvořili během letošního školního roku. Kromě nás byla na konferenci StreTech i řada dalších skvělých projektů od studentů z celé republiky. Viděli jsme několik vlastnoručně vytvořených dronů, VR headset, videohry nebo RC autíčko. Ačkoli se může zdát, že zde byly pouze technické projekty, konference je zaměřena víceoborově.

Mým projektem byla 2D pixel art retro hra, ve stylu starých her z 90. let. Spolužák Jakub Kraus ukazoval výsledek své dlouhodobé maturitní práce, kterou byla dobrodružná RPG hra.

Oba naše projekty předčily naše očekávání a oslovovaly velké množství lidí procházející kolem našeho stánku. Studenti a učitelé si u našeho stánku mohli zahrát naše hry. Z akce jsme byli nadšení. ČVUT je jedna z největších škol, kterou jsem kdy viděl. Byla zde velmi milá a přátelská atmosféra. #stretech

Autor článku: Jan Poláček