TECHNICKÉ LYCEUM 78-42-M/01 – nový maturitní obor pro školní rok 2024/2025

1.11.2023
Věra Svárovská
bookmark
Maturitní obor TECHNICKÉ LYCEUM se zaměřením na mechatroniku a robotiku (kód oboru 78-42-M/01) je určen pro studenty, kteří se zajímají o techniku nebo přírodní vědy, chtějí pracovat s počítačem nebo roboty a uvažují o studiu vysoké školy technického zaměření.

Nosnými odbornými předměty jsou Mechatronika a robotika s využitím vývojové platformy Arduino a profesionálního systému RobotStudio, CAD systémy ve špičkovém CAD systému CATIA, CNC programování. Všechny odborné a některé všeobecné předměty jsou vyučovány v učebnách vybavenými moderními PC, roboty, CNC stroji či 3D tiskárnami.
U profilové části maturitní zkoušky má student možnost výběru jedné zkoušky z velkého množství předmětů např. CAD systémy + Průmyslové výtvarnictví, Matematika, Fyzika, Chemie, druhý cizí jazyk, Deskriptivní geometrie.
Studenti jsou připravováni k získání celosvětově uznávaného certifikátu ECDL.
Po úspěšném absolvování studia tohoto oboru zakončeného maturitní zkouškou budete připraveni ke studiu na vysoké škole nebo do praxe na velmi žádané a dobře placené profese. Například o konstruktéry, kteří pracují se špičkovým systémem CATIA, či odborníky na RobotStudio je na trhu práce velký zájem.