Atleti SPŠ MB čtvrtí na krajském kole a patnáctí v republice

10.10.2022
Věra Svárovská

Ve středu 5.10.2022 proběhlo krajské kolo Středoškolského atletického poháru v Kolíně na místním atletickém stadionu. Naše družstvo ve složení Jan Bečvařík, Matěj Kuntoš (oba 2.C), Martin Krubert, Jan Filipec (oba 2.B), Martin Hojný, Jan Hofman (oba 4.A), Václav Ježek (3.C), Vojtěch Karel (4.C), Martin Horák (2.A), František Jelínek (1.D), Jan Bobenič (1.A) a Adam Vostřel (2.D) se snažilo od začátku bojovat o medaile nebo dokonce o postup na republikové kolo. Bohužel v závěru nám chybělo pár bodů, zejména z disciplín vrh koulí, dálka a běh na 400 m.

První disciplínou byla štafeta, která ve složení Krubert, Filipec, Bečvařík a Horák obsadila sedmé místo v čase 1:37,98min. V kouli závodil Martin Hojný (12,28m – 6. ) a Karel Vojtěch (10,25m – 15.). V dálce  Jan Filipec ( 559cm – 8. ) a Jan Hofman ( 534cm – 13. ).  Ve sprintu na 60 m slušně zabodovali Martin Horák ( 7,59s. – 5.místo ), Martin Krubert ( 7,61s. – 6.místo ) a Jan Bobenič ( 7,80s – 13. ). Do hry o medaile jsme se vrátili po velmi dobrém výkonu na 1500 m, kde si všichni tři borci zlepšili osobní rekordy. Vynikající byl zejména Václav Ježek (4:11,96min. – 4.), který do posledních metrů proháněl atletické reprezentanty ČR v této věkové kategorii. Skvěle běžel i František Jelínek (4:30,28min. – 7.) a Adam Vostřel (4:39,59min. – 9). Bodově nám pomohla výška, kterou zcela jasně vyhrál  Jan Hofman ( 180cm – 1. ) a  i Martin Hojný ( 164cm – 12. ) zde ukázal vysokou výkonnost. O medailích pak rozhodovala poslední disciplína, běh na 400 m. Výkony našich atletů byly o trochu horší než jsme očekávali: Martin Krubert ( 54,94s. – 12. ), Jan Filipec ( 56,15s. – 16. ) a Jan Bečvařík (56,61s. – 18. ). Bodový zisk 8513 bodů stačil na pěkné čtvrté místo v kraji a patnácté v celé republice, bohužel to nestačilo na postup na republikové finále ( z našeho krajského kola postupují všechny týmy co se umístily před námi).

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zleva nahoře: Jelínek František (1.D), Karel Vojtěch (4.C), Hojný Martin (4.A),  Hofman Jan (4.A) a Kuntoš Matěj (2.C)

Zleva dole: Krubert Martin (2.B), Filipec Jan (2.B), Bečvařík Jan (2.C), Horák Martin (2.A), Vostřel Adam (2.D), Bobenič Jan (1.A)

Na fotce chybí Ježek Václav (3.C) – dřívější odjezd na cyklistický trénink.