Úspěšní fotbalisté SPŠ MB

21.10.2016
Ladislav Schejbal

Naši mladí fotbalisté (ročníky 1999, 2000 a 2001) za sebou mají dvě úspěšné soutěže – okresní a krajské kolo kategorie VI.A.

Okresní kolo se konalo v Kosmonosích 6.10.2016 a zúčastnilo se ho sedm týmů. Naše chlapce hned na úvod čekal tým nejtěžší – SOU Škoda. Zabojovali a udrželi remízu 0 : 0. Ve druhém utkání s 8G jsme potřebovali k postupu do finále vyhrát o devět gólů, což se podařilo. Po výhře 10 : 0 ( Balog 5*, Majer 2*, Horák, Gombáš, Para ) nás čekalo družstvo GJP. Finalové utkání bylo velmi těžké, po celou dobu jsme dotahovali ztrátu jedné branky a těsně před koncem dokázali gólem Davida Baloga vyrovnat. Rozhodovali pokutové kopy. Zde naši kluci kralovali, soupeř nedal ani gól a všichni naši tři ano ( Balog, Gombáš, Chleborád ). Výhra na okrese i postup na kraj byli naše.

Krajské kolo v Poděbradech 18.10.2016 na umělé trávě:
čtyři týmy – SPŠ Příbram, HŠ Poděbrady, SPŠ Kolín a naši kluci.

Bohužel díky špatné koordinaci došlo ke kolizi kvalifikací na republiku a z tohoto krajského kola postupoval pouze jeden tým a měl hrát hned následující den v Třeboni. Tušili jsme, že o všem rozhodne první zápas s Příbramí. A ten jsme prohráli gólem ze sporné penalty, když jsme zároveň nedokázali využít více jak pěti jasných šancí. V dalších utkáních i přes nižší motivaci jsme porazili Poděbrady 4 : 0 ( Pour, Majer, Para 2* ) a Kolín 6 : 1 ( Pour, Chleborád, Sedláček, Majer, Bičiště a Vaníček ). Kluci obsadili krásné druhé místo v kraji a v příštím roce ho jistě ještě vylepší a postoupí i do dalšího kola.

Reprezentovali nás: brankář Jakub Štipl (1. B) , Ondřej Bičiště ( 1.B ),  Miroslav Horák ( 1.B ), Zdeněk Jakubec ( 2.B ), Jakub Gombáš ( 2.B ), Tomáš Majer ( 2.D ), Tomáš Kendík ( 2.C ), Jakub Sedláček ( 2.C ), Josef Pour ( 2.C ),  Lukáš Vaníček ( 2.B ), David Balog ( 3.D ), Tomáš Tomka ( 3.A ),  Vladislav Para (2.D), Erik Chleborád ( 1.B ) a na okrese také Martin Krejcar ( 2.D ).