Strojírenství

Název školního vzdělávacího programu:  Strojírenství
» Školní vzdělávací program ve formátu PDF

Název a kód oboru: Strojírenství 23-41-M/01

  • Zajímáte se o techniku?
  • Baví vás práce s počítačem, především počítačová grafika?
  • Tvoříte rádi něco nového?
  • Chtěli byste být u toho, když se tvoří návrh nového automobilu nebo jiného dopravního prostředku, třeba i letadla?
  • Baví vás něco tvořit či vyrábět?
  • Zajímají vás materiály, ze kterých jsou různá zařízení vyrobena?

Pokud jste na některou z otázek odpověděli ANO, pak je tento obor tou správnou volbou pro vás. Naučíme vás toho mnohem více, než co se dalo postihnout předchozími otázkami. Po úspěšném absolvování studia tohoto oboru zakončeného maturitní zkouškou se stanete součástí rodiny „strojařů“ – tedy velmi žádané a dobře placené profese. Například o konstruktéry, kteří pracují se špičkovým programem CATIA, je na trhu práce obrovský zájem.

TENTO OBOR NEVYŽADUJE STANOVENÍ ZVLÁŠTNÍCH ZDRAVOTNÍCH POŽADAVKŮ.


Příklady uplatnění absolventů: konstruktér, technolog, programátor a obsluha CNC strojů. Dále se uplatní v široké oblasti strojírenství při zajišťování projektové a technologické stránky výroby, v organizaci provozu, v obchodně-technických službách, marketingu apod.

Nosnými předměty jsou CNC programování, Konstruování na počítačích ve špičkovém CAD systému CATIAStavba a provoz strojů a Strojírenská technologie.

Do tohoto oboru se mohou hlásit i vyučení uchazeči. Ke studiu budou přijati do druhého ročníku. Počet přijatých vyučených uchazečů je závislý na počtu žáků druhého ročníku základního oboru. Přihláška ke studiu vyučených uchazečů je ke stažení zde.