Již 3. ročník vánočního turnaje v PC hrách

27.12.2023
Věra Svárovská

V pátek dopoledne 22.12.2023 se ve škole konal již 3. ročník oblíbeného školního vánočního počítačového turnaje. Téměř šedesátka studentů se sešla před monitory v učebnách 62 a 63 a všichni se plně ponořili do víru oblíbených her League of Legends, FIFA a šachy. Atmosféra byla naplněná očekáváním, soutěživým duchem a nadšením pro dovednosti na klávesnici a s myší.

Ve finálovém kole turnaje ve hře FIFA se utkali dva zkušení hráči, Štěpán Krouský ze 4.Bi a Pavel Skála ze 3.Ai. Oba soutěžící podali skvělý výkon, ale vyhrát může jen jeden a tak nakonec triumfoval Štěpán Krouský z 4.Bi.

Šachový turnaj byl stejně vzrušující a v závěru jsme se dočkali finálového klání mezi Vojtou Zouharem ze 3.Bi a Jirkou Přívratským ze 3.Bi. Po intenzivním souboji se stal vítězem Vojtěch Zouhar, ukazujíc své mistrovství v šachu a zaslouženě si odnesl titul vítěze tohoto turnaje.

Ve třetím turnaji, League of Legends, vstoupilo do boje osm týmů, ale pouze dva z nich postoupily do finále. „Šubrtovy koťátka“ (3.Bi – František Tesařík, Vojtěch David, Jan Koťátko, Jakub Guttl, Michal Kostecký) a „Čtyři a půl“ (4.Ai – Ondřej Karásek, Lukáš Maršík, Marek Schmidt, Daniel Arnold, Václav Moucha) se střetli v napínavém finále. „Šubrtovy koťátka“ zaznamenala dvě výhry v řadě ve finálovém klání a stala se tak vítězi celého turnaje v League of Legends.

Organizátoři i hráči si odnesli nejen trofeje, sladké odměny nebo herní měnu, ale i hezké vzpomínky. Jsme rádi, že se turnaj stává tradiční součástí předvánočního období na škole. Ukazuje rozmanitost zájmů studentů a podporuje přátelství a soutěživost. Děkujeme hráčům i organizátorům a těšíme se na další ročníky.