Jiné

Třídní schůzky s rodiči

24.10.2023
Věra Svárovská

Srdečně Vás zveme na schůzky s rodiči žáků školy, které proběhnou ve čtvrtek 9.11.2023 od 16:00 do 18:00 hodin. Rozpis učeben pro jednotlivé třídy bude vyvěšen ve vestibulu školy.

Schůzka Rady Spolku rodičů se bude konat od 15.30 v učebně č.97.

Těšíme se na osobní setkání. Pokud nebude možné, kontaktujte nás prosím e-mailem.

Střední průmyslová škola vyhlašuje soutěž na grafický návrh vzhledu webových stránek školy

27.6.2022
Věra Svárovská

 

Střední průmyslová škola Mladá Boleslav vyhlašuje veřejnou soutěž na grafický návrh webových stránek školy.

Návrh musí obsahovat grafický manuál – typy písma, velikosti písma, jeho barvu, váhu pro nadpisy úrovně h1 – h4 a pro obyčejný text. Dále specifikovat barvy pozadí a výplní.

Návrh musí splňovat standardy pro responzivní web, musí být obsažen návrh pro PC, tablet a mobilní telefon.

Jedná se o grafiku webových stránek, nikoli o zdrojové kódy.

Případné návrhy na změnu obsahu nebo funkcí webu jsou vítány.

Návrhy zašlete na e-mail: es‌ch@‍spsmb.cz  ve formátu psd rozpracované do jednotlivých vrstev, a to nejpozději do 30.9.2022.

Soutěž bude probíhat ve dvou kolech. Komise zaslané návrhy posoudí a první tři vítězné budou finančně odměněny.

  1. místo 5 000,- Kč
  2. místo 3 000,- Kč
  3. místo 1 000,- Kč

Případné dotazy zodpoví Ing. Pavel Esch (esch@spsmb.cz)

Pozvánka na slavnostní vyřazení absolventů

27.5.2022
Václav Bohata

Srdečně zveme všechny absolventy, jejich rodiče, příbuzné a známé na Slavnostní předávání maturitních vysvědčení, které proběhne ve čtvrtek 2.6.2022 od 15 hodin ve Sboru českých bratří v Mladé Boleslavi.

Střední průmyslová škola MB dobývá vesmír!

20.5.2022
Věra Svárovská

Naše škola se zúčastnila výzvy vzdělávacího programu AstroPi zaštítěného Evropskou vesmírnou organizací (ESA). Projekt Mission Zero je založen na vyslání kódů z celého světa na mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), kde se program promítne, zaznamená aktuální polohu ISS ku zemi a účastníkům se zašle certifikát a záznam z toho, jak program doběhl. 

Projekt probíhal od  13.9.2021 do 18.3.2022. Naše skupina se skládala z pana učitele Ing. Lukáše Mázla, hlavního programátora Zdeňka Stankeho (3.Bi), vedlejšího programátora Jana Mlejneckého (3.Ai) a dokumentátora Josefa Svobody (3.Ai). 

Vyslaný program běží na hardwaru Mark II, který se skládá z RaspberryPi a dalších vstupních/výstupních modulů, mezi které patří například fotoaparát s vysokým rozlišením nebo vlhkoměr. Tento PC byl následně vložen do moderní skříně s LED panelem.

Celý projekt je psán v jazyku Python s podporou knihovny pro AstroPi, umožnující pracovat s jeho moduly. Všechny kódy se poté zobrazují na AstroPI který se nachází právě na ISS. 

Přečíst celý článek »

Volby do školské rady

27.5.2021
Václav Bohata

V souladu s § 167 školského zákona a dalšími souvisejícími předpisy v platném znění vyhlašuji volby členů školské rady.

Volby se uskuteční dne 28. června 2021. Školská rada v souladu s pokyny zřizovatele školy má v případě naší školy 6 členů. Volit se budou celkem 4 členové školské rady – 2 z řad zákonných zástupců našich žáků nebo zletilých žáků, 2 z řad učitelů školy. 2 členy rady jmenuje zřizovatel školy.

Přečíst celý článek »